کاربرد لیزر در حکاکی و برش طلا

امروزه کاربرد لیزر در حکاکی و برش طلا در صنایع مختلف از جمله صنعت طلا و جواهرات دارد ، انواع عملیات های برش لیزری طلا ، حکاکی لیزری طلا و جوش لیزری طلا از جمله کاربرد های دستگاه های لیزر در این صنعت می باشد که با استفاده از این فناوری نوآوری ، کیفیت و سرعت را در شاخصه کار این هنرمندان ارتقاع چشمگیری بخشیده و روز به روز در حال گسترش می باشد  .

حکاکی لیزری

برای یک کاربر برای حکاکی لیزری انواع انگشتر ، النگو و پلاک طلا می تواند به راحتی و با استفاده از یک کامپیوتر و یک دستگاه لیزر فایبر مارکینگ (Fiber laser marking machine) داخل یک انگشتر را با عبارات ، تاریخ و نظیر آن را با سرعتی لحظه ای حکاکی نماید .

کاربرد لیزر در حکاکی و برش طلا همچنین در مورد پلاک طلا نیز انواع طراحی های بدون محدودیت ، حک تصویر چهره و منظره ، تاریخ و بارکد و به صورت کلی همه تصاویر خلاقانه را می تواند بدون پاک شدن و یا خوردگی به صورت سطحی و عمیق حکاکی نماید    و  با روش های قدیمی و پردردسر منسوخ خداحافظی کند.

در حکاکی النگو با استفاده از یک قطعه جانبی به نام روتاری تمامی سطح بیرونی آن قابلیت حکاکی خواهد داشت و نمودی بسیار چشم نواز را به بیننده عرضه خواهد نمود .

برش لیزری

با دستگاه لیزر ، برش انواع پلاک های با سطوح صاف و نیم گرد در ابعاد متنوع (بسته به نوع دستگاه) قابل انجام بوده و نیاز شما را به اره کاری طاقت فرسا از بین خواهد برد .

امروزه بسیاری از هنرمندان طلاساز سراسر کشور جهت بهره گیری از این امکان فوق العاده جهت به رخ کشیدن توانمندی های خلاقانه خود در  طراحی و تولید انواع برش لیزری پلاک های طلا ، دستبند و امثال آن از این ماشین قدرتمند بهره می برند .

  1. سرعت
  2. دقت
  3. ظرافت

سه عضو جدانشدنی این تیپ از دستگاه ها بوده و پس از اتمام کار برش انگیزه ای مضاعف برای اجرای کار های بعدی را به شما هدیه خواهد داد .

لیزر برش طلا

لیزر برش طلا

جوش لیزری

سومین استفاده لیزر در صنعت طلا و جواهرات جوش لیزری طلا می باشد که کاربر را از استفاده  لحیم و مشعل می رهاند و ظرافت ، استحکام و کیفیت را به انواع طلا و جواهرات گرانقیمت و ارزان قیمت ارزانی می دارد که قطعا خارج از دید و نامشخص خواهد بود .

اضافه بر این موارد در شرایطی که جوش کاری در قسمت هایی از کار که با روش های معمول و مرسوم سنتی قابل دسترس نباشد با لیزر جوش کاملا قابل انجام خواهد بود .

به صورت کلی انجام انواع فرآیند های مختلف جهت کمک به هرچه بهتر ، راحت تر و تمیز تر شدن کار با استفاده از انواع دستگاه های لیزرحکاکی ، برش و جوش قابل انجام خواهد بود و این بستر و کاربری از انواع این دستگاه ها بیش از پیش مورد استقبال و تقاضای هنرمندان صنعت طلاو جواهر سازی قرار می گیرد .