لیزر و آینده قسمت سوم

لیزر و آینده قسمت سوم : پدیده های نو همیشه نو و تازه هستند .

مردم نمی تواندد به خوبی پدیده های جدید را تصور کنند .

به همین دلیل برای رسیدن به موارد تازه باید روشن فکر تر باشیم .

ما باید روشن فکر باشیم و اکتشاف کنیم و این روند است که در طولانی مدت نتیجه خواهد داد .

همه مطالعات حاصلی ندارند ، اما بخشی از آن ها عملی می شوند و زمانی که عملی شوند ، می توانید کارهای خارق العاده ای را با کمک آن انجام دهید .

لیزر و آینده قسمت سوم : دستگاه لیزر همچنان در حال توسعه و تکمیل است و برای سال های طولانی به این توسعه ادامه خواهد داد .

شاید طی چند سال آینده بتوانیم به لیزر های پرتوی ایکس دست پیدا کنیم .

در حال حاضر این پرتو ها وجود دارند ، اما از کارایی و تاثیر گذاری زیادی برخوردار نیستند .

شاید بتوانیم به نمونه های بهتری از آن دست پیدا کنیم .

ما قادر خواهیم بود به انرژی های بالاتر و دقت بیشتری دست پیدا کنیم و در عین حال کاربرد های متنوعی برای لیزر تعریف خواهند شد که آینده آن ها را به انسان ها نشان خواهد داد .

فکرش را بکنید اگر می شد برای انجام فعالیت های پزشکی مرتبط با پرتوی ایکس به لیزر پرتوی ایکس دسترسی داشت .

لیزری که از دقت تمرکز بسیار بالایی برخوردار بوده و می تواند تنها بخشی از بدن را که پزشک می خواهد ، تحت تاثیر خود قرار دهد .

چنین کاربردی هم برای تشخیص و هم برای درمان بسیار مفید خواهد بود .

همچنین پرتوهای ایکس می توانند از اجسامی عبور کنند که نور توانایی عبور از آن ها را ندارد .

لیزر و آینده قسمت سوم : می توان از لیزر های پرتوی ایکس برای نفوذ به داخل مواد و تمرکز بر روی نقاط خاصی از بخش های داخلی مواد به منظور سوزاندن ، جوشکاری کردن و یا حتی بریدن ( دستگاه برش لیزر ) بخش های داخلی از ماده ای بدون آسیب وارد کردن به بخش های خارجی آن استفاده کرد .

با متمرکز کردن پرتوهای ایکس بر روی نقطه ای از بخش داخلی یک ماده ، پرتوهایی که بر روی سطح قرار دارند ، بسیار ضعیف خواهند بود و تمام قدرت خود را بر روی نقطه درونی متمرکز می کنند .

لیزر تاکنون علومی جدید و عالی را تولید کرده است .

لیزر ها پایین ترین و بالاترین حرارت ممکن را به وجود آورده اند و احتمالا از پروژه بزرگ گداخت هسته ای  ، NIF که با استفاده از لیزر انجام خواهد گرفت خبر دارید .

در این پروژه با استفاده از پرتو های لیزر ، میلیارد ها وات انرژی منتقل می شود و این بیشترین متمرکز سازی انرژی خواهد بود که تاکنون انجام گرفته است .

به نظر من لیزر می تواند این انرژی را به وجود آورد ، اما اینکه آیا این انرژی به منبعی تجاری از انرژی تبدیل خواهد شد یا نه ، سوال دیگری است .

در پایان وی در جواب این سوال که راز سلامتی اش در سن ۹۴ سالگی چیست می گوید : باید بگویم  من در تمامی طول عمرم تقریبا هرگز کار نکرده ام !

تنها با انجام تحقیقاتم لحظات خوشی را سپری  کرده ام .

من کار نمی کنم و افرادی هستند که به دلایلی برای کار نکردن به من پول می دهند .

این سرگرمی بسیار خوبی است !!!