چرا دستگاه لیزر فایبر مارکینگ بهترین انتخاب در برنامه های برش خاص است ؟

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ : از سه روش اصلی برش حرارتی ، پلاسما و لیزر ، بدون شک لیزر بهترین کیفیت برش به ویژه برای سوراخ های دقیق و طرح های پیچیده ارائه می دهد .

این دقیقا همان چیزی است که لیزر را مناسب ترین روش برای برش دقیق در هر صنعت می کند.
در رده لیزر دو تکنولوژی اصلی وجود دارد:

  1. لیزر گاز (CO2)
  2. لیزر حالت جامد (YAG، دیسک و فایبر

لیزر فایبر توجه زیادی را به خود جلب می کند، زیرا سرعت و کیفیت لیزر CO2 را کاهش می دهد و هزینه های آن به طور قابل توجهی پایین تر از کار و نگهداری است.

تعریف فایبر

سیستم برش لیزر فایبر شبیه به سیستم های لیزر CO2 است که از نور لیزر برای برش فلز استفاده می کنند. با این حال، سیستم ها با شدت نور تولید شده و نحوه انتقال نور (انتقال پرتو) از منبع برق به سر برش متفاوت است.
سیستم های لیزری فایبر بر چندین دیود پمپ حالت جامد متکی هستند تا یک پرتو لیزر با طول موج بسیار کوتاه ، طول موج ۱ میکرون در مقایسه با طول موج ۱۰ میکرون برای سیستم های لیزر CO2 تولید کند.

سپس پرتو از طریق کابل فایبر نوری انعطاف پذیر به سر برش لیزر منتقل می شود.

یک سیستم CO2، از سوی دیگر، به آینه ها متصل می شود، فاصله ای از راه دور را به هم متصل می کند تا پرتو نور را انتقال دهد.

مزایای لیزر فایبر

دستگاه لیزر فایبر مارکینگ :استفاده از یک کابل فایبر نوری به جای آینه، منجر به تعدادی از مزایای کاربر نهایی می شود:

انعطاف پذیری بیشتر در مورد اندازه و پیکربندی جدول، هزینه کمتر برای برق و خنک کننده، توانایی کاهش فلزات غیر رسانایی و به طور قابل توجهی فرکانس نگهداری و هزینه های پایین تر.
هیچ محدودیت عملی برای اندازه جدول لیزر حالت جامد وجود ندارد.

جدول برش بزرگتر، صرفا نیاز به فایبر تحویل طولانی دارد.

در حقیقت، حتی ممکن است یک برش لیزری فایبر لیزری درست در کنار یک برش پلاسما بر روی میز برش پلاسما نصب شود، چیزی که گزینه ای برای لیزر CO2 نیست. در همان زمان، توانایی خم کردن یا کویل فایبر نوری به این معنی است که سیستم های لیزری نسبتا جمع و جور در مقایسه با سیستم های CO2 قدرت مشابه هستند. این به ویژه برای مغازه هایی با فضای محدود محدود مفید است.