دستگاه برش لیزر کاغذ چیست ؟

دستگاه برش لیزر کاغذ : دستگاه برش لیزر یکی از پرکاربرد ترین دستگاه ها در صنایع مختلف از جمله صنعت چاپ میباشد.

دستگاه لیزر یکی از ابزارها و روش های راحت برای برش کاغذ به جهت بسته بندی ، ساخت مدل ، کتاب ، کارت های دعوت و غیره می باشد که به شما این امکان را می دهد که بتوانید طرح های زیباتری را در بازار رقابت عرضه کنید.

دقت و سرعتی که این دستگاه برش دارد از دلایلی است که باعث شده بهترین دستگاه برای برش و حکاکی متریال های مختلف نام گیرد .

هیچ دستگاه دیگری نمی تواند جای دستگاه برش را با این دقت و سرعت بگیرد .

در گذشته و قبل از به وجود آمدن انواع دستگاه ، تمامی کارها به صورت دستی انجام میشد و بسیار زمان بر و صرفه اقتصادی نداشت.

مزیت های دستگاه برش لیزر کاغذ

یکی از مهمترین مزیت های استفاده از دستگاه های برش لیزری در صنعت کاغذ این است که دقت و کیفیت برش بسیار بالایی نسبت به بقیه روش ها دارد.

علاوه بر این که دستگاه لیزر برش کاغذ را می توانید حتی برای حکاکی آرم یا تصویر نیز استفاده کنید.

دستگاه‌های ليزر توانايي برش هر گونه كاغذ و مقوا را با ظرافت بالا دارد و به خاطر سهولت تبديل طرح برش به محصول برش خورده، امكان توليد تعداد معدودي محصول (بسته بندی یا هر محصول کاغذی یا مقوایی دیگر) نيز وجود دارد به گونه اي كه طرح هاي پيچيده بسته بندي براي تعداد محدودي بسته را مي توان با استفاده از دستگاه هاي برش ليزري با قيمت مناسب تهيه نمود.

دلیل اصلی استفاده از لیزر در دستگاه برش لیزری را توانایی و قدرت بالای آن معرفی کردیم که از لحاظ انرژی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.

این انرژی بالا زمانی که توسط نازل بر سطح نمونه تابیده می‌شود، باعث فروپاشی و شکستن پیوند بین اتم‌ها و مولکول‌های سطح مورد نظر می‌شود.

این انرژی به شکلی است که می‌توان آنرا تنظیم کرد و بخش برش داده شده را با توجه به نیاز مشتری تنظیم کرد.

در حالت کلی، استفاده از این دستگاه‌ها با تولید دود و بخار ناشی از سوختن سطح نمونه همراه است که معمولاً فضای مشخصی برای کار بر روی نمونه‌های مختلف در نظر گرفته می‌شود.

پیچیدگی این دستگاه ها با درک نحوه عملکرد آنها تحت تاثیر قرار می گیرد و می توان به راحتی کار با آنها را فرا گرفت.

در روش هاي سنتي براي برش طرح هاي پيچيده بر روي كاغذ و مقوا از قيچي يا قالب هاي فلزي استفاده مي شود.

در صورت استفاده از قيچي، سرعت كار پايين است و نمي توان كاغذ و مقوا را به صورت ظريفي برش داد.

در صورت استفاده از قالب نيز زمان قابل توجهي صرف طراحي و ساخت قالب مي شود و بعضا به خاطر قيمت بالاي قالب، برش تعداد معدودي ورقه كاغذ يا مقوا به صرفه نمي باشد.

 

انواع کاربرد دستگاه برش لیزر کاغذ

دستگاه برش لیزر کاغذ

  • ساخت انواع بسته بندی در تیراژ محدود
  • ساخت محصولات کاغذی و مقوایی تزئینی در تیراژ محدود
  • ساخت محصولات کاغذی و مقوایی در ابعاد بزرگ
  • ساخت محصولات کاغذی و تزئینی با طرح های ظریف و پیچیده

 

برش مقوا به وسیله دستگاه برش لیزر ، یکی از مواردی که با اضافه شدن دستگاه برش به چرخه دستگاه های صنعتی مورد توجه قرار گرفت همین برش مقوا و کاغذ بود.برش مقوا و کاغذ شاید آنقدرها کاربردی به نظر نیاید اما در کارهای هنری و تزیینی تاثیر به سزایی خواهد داشت .

برش انواع ونیل و استیکر نیز در همین دسته جای خواهد گرفت .

با استفاده از بالا بودن دقت دستگاه برش لیزر ، می توان طرح های مختلف و متفاوتی را بر روی انواع کاغذ و مقوا برش زد که به صورت دستی این امر قابل اجرا نمیباشد .

برش مقوا نیز یکی از کاربردهای این دستگاه است و یکی از پرکاربردترین نمونه های کاربردی دستگاه برش ، برش مقوا و کاغذ ، درست کردن کارت های تبریک و حتی کارت عروسی می باشد .

برش طرح های مختلف کارت تبریک و عروسی و به وجود آوردن طرح های مختلف روی کاغذ و مقواهایی که از آن ها برای ساخت کارت پستال استفاده خواهند کرد ، از مهمترین کاربردهای برش مقوا است.

به عنوان مثال دستگاه برش لیزر پاورکم مدل ۱۲۱۸ یکی از  دستگاه هایی است که در زیر مجموعه دستگاه های برش لیزر قرار دارد .

این دستگاه به علت قیمت مناسب و سایز کوچکی که دارد ، مورد توجه کسانی است که به صورت خاص بر روی برش کاغذ و برش مقوا فعالیت دارند.

این دستگاه به عنوان یکی از پرکاربرد ترین دستگاه برش لیزر شناخته شده است .

شرکت پرتو تابان رادین با حداکثر توان و همچنین بهره گیری از تجربه چندین ساله مدیران و کارکنان متخصص خود در زمینه لیزر های حکاکی و برش توانسته آرامشی دلپذیر را به خانواده مشتریان خود تقدیم نماید .جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید تماس باشید.