دستگاه پزشکی لیزر میکرو جوش لیزری فایبر

جوش لیزری فایبر : سیستم های جوش لیزری فایبر

سیستم های جوش لیزری فایبر با در نظر گرفتن نیازهای صنعت میکرو جوشکاری دقیق و میکرو برش طراحی شده اند و سطح دقیق و سازگاری را که قبلا در دسترس نیست، فراهم می کند.

این امر به دلیل توانایی های منحصر به فرد موتور لیزر فایبر، از جمله تغییرات انرژی پالس ۰٫۵ تا ۰٫۵ درصد، استقامت قدرت CW / 0.5 درجه سانتیگراد، کیفیت پرتو تک مدل (TEM00) و اندازه های نقطه متمرکز پایین تا ۱۰ میکرومتر این ویژگی ها، همراه با بازخورد قدرت نزدیک، پروفیل پالس، بهره وری انرژی بالا و قطعات نوری برای تراز کردن یا کالیبره کردن، سیستم لیزری فایبر را ، یک موتور لیزری جذاب برای محیط های طبقه کارگاه می کند.

مزایای سیستم های جوش لیزری فایبر

سیستم های لیزری فایبر ناکارایی در قدرت خروجی، اندازه نقطه و تغییرات نقطه کانونی ناشی از اثرات حرارتی بر روی میله های شیشه ای از جوشکار سنتی nd: YAG لیزر را نشان نمی دهد.

جوشکارهای لیزری فایبر، در تمام سطوح قدرت، در تمام توالی های پالس و در طول عمر لیزر، سازگاری جوهر واقعی را ارائه می دهند. پارامترهای لیزری قابل پیش بینی و سازگار باقی می مانند.

دلیل این امر این است که تولید و انتقال پرتو لیزر به قطعه کار به طور کامل در محدوده فایبر تک حالت صورت می گیرد.

شکل پرتو ارائه شده توسط این فایبر نه با گذشت زمان و نه با قدرت لیزر تغییر می کند – این باعث می شود که لیزر به طور فیزیکی قوی و پایدار باشد، بنابراین مناسب ترین محیط های صنعتی است.

مزایای دیگر جوشکارهای لیزری ، نقطه کوچکی از نقطه و کیفیت بالا پرتو است که به تابش بالا در دشت کانونی ترجمه می شود. ایستگاه های کاری مجهز به جوشکارهای لیزر می توانند نتایج بهتر در سطوح پایین تر تولید کنند.

جوش لیزری فایبر

پرتو متمرکز انرژی به طور مداوم بر یک ناحیه بسیار کوچک از فلز اثر می گذارد، که از گرمای بسیار کمی در اطراف نقطه جوش حاصل می شود.
جوش لیزری دقیق می تواند  با کیفیت بالا بسیار نزدیک (۰٫۱mm) به پیچیده ترین قطعات ساخته شده است.

کاربردهای لیزر فایبر محدود به جوش نیستند.

برش فولادهای پزشکی و آماده سازی سیم برای اجزای پزشکی هر دو به طور موثر با سیستم های جوشکاری فایبر تولید می شود.

از لحاظ اقتصادی، عملکرد سازگار و بهبود یافته جوشکاری لیزر ضایعات را کاهش می دهد و تولید سریع را به همراه دارد و هزینه های کمتری برای مالک و زمان لیزر بهبود می یابد.

این مزایای مالی و عملکردی به این معنی است که تکنولوژی لیزری دستگاه فایبر مارکینگ در حال حاضر اغلب به عنوان ارتقاء بر لیزرهای حالت جامد و یا حتی تکنولوژی لیزر دیافراگم معمولی فلش لامپ، و یا حتی تکنولوژی لیزر DPSS در بسیاری از دیگر بخش های تولید مبتنی بر لیزر انتخاب می شود.